Вверх

Анатолій Матіос — у ДБР директором чи в СІЗО на нари?

Анатолій Матіос — у ДБР директором чи в СІЗО на нари?
Анатолій Матіос — у ДБР директором чи в СІЗО на нари?

В одній із попередніх публікацій щодо корупції у військовій прокуратурі я розповідав про великий конвертаційний центр покійного терориста Євгена Жиліна, що успішно продовжує працювати під «кришею»  Головного військового прокурора Анатолія Матіоса та його шістки — військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика.

http://www.ataka.ua/article/korupciya-u-viyskoviy-prokuraturi/

Я надав дані головних виконавців фінансових оборудок цього конвертцентру, яким зараз керує друг покійного злочинця Жиліна і співзасновник «Оплоту», відвертий сепаратист і колишній співробітник СБУ Андрій Ніконов. Я навів дані п’ятьох київських фірм — податкових ям, які надаються цим конвертом іншим підприємствам для ухиляння від сплати податків. Я показав приклади крадіжок державних коштів за допомогою цієї обнальної структури...

Але, нічого поганого з цим конвертаційним центром за більше ніж три місяці від тієї публікації так і не сталося. Він й надалі працює, як швейцарські годинники Толі Матіоса. Або, вірно кажучи, завдяки Матіосу, котрий блокує всі можливі рухи правоохоронців в напрямку конверт-центра Жиліна-Ніконова. Блокує, використовуючи свою посаду заступника Генпрокурора й за допомогою корумпованої взаємодії з високопосадовцями в СБУ та МВС.

А зараз я розкажу не про тих, кого кришує Матіос, а про злочинну діяльність безпосередньо самого Толіка-Тепловізора. І розповідь цю я почну з електронної декларації Головного військового прокурора. У ній «чесний прокурор» так само чесно задекларував підприємства, які належать його офіційній дружині Ірині Барах. Наша зацікавленість торкається лише декількох фірм Ірини Барах, робота яких, мабуть, і дозволяє жити прокурору Матіосу, як арабському шейху, а не як українському прокурору. 

Першим номером хочу відмітити ТОВ «ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ «АВЕЛЛУМ ЛЕГАС» (код 40193532).

Цікава сама назва цього ТОВ. Я не знаю, чи має якесь відношення фірма «Авеллум Легас» до юридичної фірми «Авеллум Партнерз», яка з 2012 року обслуговує інтереси Петра Порошенка. З Вікіпедії ми можемо дізнатися, що «AVELLUM» — це  ексклюзивне й оригінальне слово, котре було утворене з літери Альфа й терміну «Vellum» саме для назви юридичної фірми «Авеллум Партнерз», заснованої в 2009 році й є власним брендом саме цієї фірми. Яким боком тут контора Барах-Матіоса, зареєстрована в грудні 2015 року? 

Якщо права на використання бренду  «AVELLUM» прокурорському подружжю ніхто не надавав, то можна стверджувати, що це такий свідомий «закос» під дуже відому фірму, яка має такого клієнта, як президент України. Навіщо? А на лоха, якому можна втерти про серйозність «Авеллуму» й розвести його на гроші. Ось наприклад.

https://komiretz.com/firma-druzhini-matiosa-dopomagala-poroshenku-v-prodazhi-roshen/

Можна було б поміркувати над конфліктом інтересів у високослужбовця між його державною функцією й наявністю в нього приватної юридичної фірми. Але такі очевидні для цивілізованого світу речі, в Україні, вибачаюся, до сраки! Оскільки тут цілком нормально, що Матіос, перебуваючи на ключовій посаді в ГПУ, типу бореться з корупцією, при цьому має заборонений законом корупційний конфлікт інтересів. Але все то квіточки. Тепер перейдемо до ягідок в садочку власності Толі- Тепловізора.

У його декларації є ще одна контора дружини — ПП «ПОЛІЕКСПО» (код ЄДРПОУ 19236745). Це приватне підприємство Ірини Барах входить до групи компаній «Поліекспо» та відповідає за відвантаження й експорт сільськогосподарської продукції.

http://poliexpo.com.ua/

Проте, погугливши фірмочку, починаємо відчувати перший кримінальний запашок від цього бізнесу. Згідно реєстру судових рішень,  ПП «ПОЛІЕКСПО» проходить чи вже проходило по кримінальній справі №32012230000000038.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/45813736/

В наведеній ухвалі суду від 10 грудня 2013 р. вказано, що  таке собі ТОВ «Агроюг и К» (код ЄДРПОУ 37744313), протягом 2012–13 рр. ухилялося від сплати податків, маючи в цей період господарські відносини з ПП «ПОЛІЕКСПО», у зв'язку з чим судом було надано дозвіл на вилучення документів фірми Ірини Барах.

Може воно й збіг, але наступного року власниця фірми вийшла заміж за Матіоса й більше ніяких відомостей про зазначене кримінальне провадження у відкритих джерелах не з’являлося. Цей факт, мабуть, не заслуговував би на увагу, якби 2015 року ще дві фірми Ірини Барах не стали фігурантами іншої кримінальної справи, пов'язаної зі злочинною несплатою податків.

Але, спочатку нові скріни з декларації Матіоса про наявність у дружини  ТОВ «Компанія з управління активами «Профіт-Актив» (код ЄДРПОУ 34370207) і СТОВ «Таврійська перспектива» (код ЄДРПОУ 23524131).

Не складний пошук за назвою цих підприємств виводить на кримінальне провадження № 32014100110000174. І ось тут з’являються обіцяні «ягідки» — великі, смаковиті й дуже коштовні!

Ухвала Солом’янського суду м. Київ від 18 вересня 2015 р.  повідомляє, що в результаті обшуку за вказаною справою в одному з приміщень було вилучено майно, яке належить ТОВ «Профіт-Актив» і  СТОВ «Таврійська перспектива» — фірмам відображеним в декларації Матіоса.

Разом з комп’ютерами, купою платіжних карток, бухгалтерською документацією й печатками різноманітних фірм, під час обшуку були вилучені печатки кіпрських офшорів. А саме — нерезидентів «ILLARIONA HOLDSNG LTD», «GAREKE HOLDSNG LIMITED», «FIRECRACKER LIMITED», «DUKELA LIMITED», «NUGESTA LIMITED», «DERICHA LIMITED». А ще, разом з іншими, вилучені документи ТОВ «Термінал Ойл сервіс» і ТОВ «Очаківський морський термінал». За всіма ознаками, все це дає підстави вважати, що податкова поліція накрила величезний конвертаційний центр. Причому, центр, який у своїй діяльності користувався схемами з фіктивними експортними операціями, які  дозволяють ухилятися від сплати податків. Саме для цього в одному місці знаходилися печатки українських фірм і кіпрських офшорів. Іншого сенсу для цього немає!

Проте, з цієї ж ухвали стає відомо, що суддя Солом’янського районного суду О. І. Курова відмовила податковій поліції в арешті цього майна. Можна не сумніватися, це була приємна несподіванка для фірм Барах-Матіоса!

http://reyestr.court.gov.ua/Review/52184944/

Інша ухвала суду дає розуміння, що це за кримінальне провадження. 15 лютого 2015 р. в справі зі вказаним номером було звільнено від кримінальної відповідальності за ч. 3 ст. 212 ККУ головного бухгалтера ТОВ «Алкогольні традиції».

https://scourt.info/doc/ACjTuX/

Зазначу, що  за ч. 4 ст. 212 від кримінальної відповідальності звільняється особа, яка винна в ухилянні від сплати податків, якщо вона до притягнення до кримінальної відповідальності сплатила податки, а також відшкодувала шкоду, завдану державі їх несвоєчасною сплатою.

ТОВ «Алкогольні традиції» (зараз уже ліквідоване), на той час входило до групи компаній «Баядера» — найбільшого виробника алкоголю в Україні (торгові марки «Хлібний дар», «Коблево», «Маренго», «Козацька рада», «Перепілка», «Байка», «Цельсій», «Перша гільдія») і формувала левову частку податкового кредиту «Баядери». Сама ж «Баядера», як з’ясували аналітики, є злісним неплатником ПДВ в держбюджет України. Лише з січня по серпень 2014 року «Національна горілчана компанія», яка є структурним підрозділом «Баядери» заплатила в бюджет 37 млн. грн.. ПДВ замість 177 млн.

http://www.epravda.com.ua/rus/publications/2014/12/1/509665//

Мабуть, ситуація з кримінальним провадженням і розслідуванням  діяльності «Баядери» не задовольняла її керівництво й воно шукало надійніший спосіб кидання держави на сплату податку. І такий спосіб невдовзі знайшовся. Називається він «нетиповий експорт». Сенс його полягає в тому, що компанія, яка має великі обсяги сплати ПДВ стає експортером нетипової для її діяльності продукції, що дозволяє робити взаємозалік між ПДВ, що повинен повертатися при експорті, і ПДВ, який компанія має сплатити в держбюджет за своєю основною діяльністю. За це інша компанія, що надає експортні варіанти й схеми, отримує процент від зекономленої новоспеченим експортером суми.

При цьому в деяких не дуже рідкісних випадках, на експорт ганяють лише повітря, оформлюючи фіктивні документи на придбання, перевезення й відвантаження товарів, не відходячи від каси. Тобто, проводячи фінансові й товарні операції з експорту прямо в одному офісі, за одним столом і сидячи в одному кріслі. Яскравим прикладом є обшук, де було вилучено майно фірм Барах-Матіоса, печатки українських фірм, кіпрських офшорів і документи українських морських терміналів.

Після  вирішення питання з кримінальним переслідуванням головного бухгалтера «Алкогольних традицій», для чого ТОВ «Баядера Логістик» відшкодувала державі майже 11 млн. грн. несплачених податків, штрафних санкцій і пені, нарахованих у кримінальній справі; холдинг «Баядера» відкрив для себе новий вид діяльності — експорт соняшникової олії, що й складав той самий «нетиповий експорт». А знаєте, хто займається виробництвом соняшникової олії в Україні разом з іншими виробниками ?  ТОВ «Таврійська перспектива» (код ЄДРПОУ 23524131), чиє майно було вилучено під час обшуку за справою «Баядери» в конвертаційному центрі й яке вказане в декларації заступника генерального прокурора Анатолія Матіоса! Теж, мабуть, збіг?

Уже в січні 2015 р. 83% експорту «Національної горілчаної компанії» припадало не на горілку, а на соняшникову олію. Надходження від нього становило понад 80 млн. грн. У лютому ця цифра зросла до 104 млн. грн. І це при загальному експорті на 117 млн. грн.!

Скоріш за все, саме це й дозволило «Баядері» лише за перший квартал 2015 р. недоплатити в бюджет близько 48 млн. грн.

http://m.dt.ua/business/vodka-maslo-i-nalogi-kak-torgovlya-agrarnoy-produkciey-pozvolyaet-vodochnikam-umenshat-nds-_.html/

Проте, в наведеній статті «Дзеркала тижня» є цікавий момент, який теж пов’язаний із головної фігурою нашого інтересу — Анатолієм Матіосом. Цитата: «Примушує замислитися й те, що недавно Держприкордонслужбою була затримана велика партія продукції компанії «Баядера» під час спроби ввезення на територію «ДНР». Спробуйте перейти за посиланням в статті на сайт Прикордонної служби й там знайдете отаке.

Дивіться: вже ніхто, нічого й ніколи не затримував.  А хто в нас головний з нагляду в зоні АТО за всіма військовими й прикордонниками? Правильно, військова прокуратура сил АТО під керівництвом обвинуваченого в корупції підлеглого Матіоса — Костянтина Кулика.  Кого в нас вважають головними кришувальщиками контрабанди в зоні АТО?  Матіоса й Кулика!

Отже, в підсумку ми маємо таку, навіть не картину, а цілу панораму корупційної діяльності заступника генерального прокурора України Анатолія Матіоса :

- підприємства  «Профіт-Актив» і «Таврійська перспектива», відображені в декларації Матіоса, задіяні у злочинних схемах ухиляння від сплати податків, в тому числі, схемах найбільшого виробника алкоголю в Україні — групи компаній «Баядера»;

- незаконна поставка алкоголю виробництва «Баядери» на окуповану територію Донбасу через зону АТО, де за законністю наглядає структура, підпорядкована Матіосу, відбувається без належної реакції правоохоронних органів;

- слідство щодо великого конвертаційного центру, який у відмиванні грошей від сплати податків використовував офшорні компанії й підприємства Барах-Матіоса заблоковане; 

Додамо декілька штрихів у вигляді конфлікту інтересів приватної юридичної фірми Матіоса з його посадою і кришуванням улюбленої Толіком-Тепловізором теми обналу. А саме, конверт-центру покійного терориста Жиліна. Ось таке велике корупційне панно, місце якому в холі ГПУ та репродукціями в адміністрації Президента і Верховній раді готове.  Дякую за увагу.

Р. S.  Думаю, Толю Матіоса, все ж треба обрати директором Державного бюро розслідувань. Щоб вже не було жодного сумніву стосовно тієї корупційної дупи, того корупційного днища, в якому опинилася наша країна. 

P. P. S.  Полум’яний привіт Юрію Віталійовичу! Кажуть, в Менській колонії його згадують з особливим теплом і чекають на повернення. Причому, разом з Матіосом. Бо, якщо пану Луценку знов захочеться поплювати у прокурора,  фігура Матіоса поряд буде дуже доречна. Можна буде плювати в нього протягом усього терміну покарання… 

Hosting by ED