Вверх

Олександр Ружанський: «Країною керують особи, кристально відшліфовані до стану людського лайна…»

Олександр Ружанський: «Країною керують особи,  кристально відшліфовані до стану людського лайна…»
Олександр Ружанський: «Країною керують особи, кристально відшліфовані до стану людського лайна…»

Сьогодні Олександр Ружанський є відомим викривачем. Це він, один із перших, ще в листопаді минулого року взяв на себе сміливість заявити про нічим не виправдані статки військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика. А якщо бути більш точним і щирим, то перший. Перший, хто кинув виклик найзухвалішим бандитам у владі, яким безумовно є Кулик. Правда це коштувало Олександру заведеної проти нього фейкової кримінальної справи, за якою й досі тривають суди, та трьох місяців перебування в слідчому ізоляторі міста Бахмут.

Але з того часу відбулися деякі суттєві зміни. Діяльністю Кулика зацікавилося НАБУ. Правда на його захист стала Генеральна прокуратура, яка намагається відбілити чесне ім’я бандита у владі.

І ось минулого тижня трапилося пряма мова від самого! Прокурор сил АТО дав розлоге інтерв’ю Інтернет-порталу «Буквы», з якого можна дізнатися, що «честнейшего парня Костю Кулика» просто замовили негідники за 500 тисяч доларів. І хоча про Ружанського там немає жодного слова, я згадав саме його. І не просто згадав, а зустрівся, поставив питання, які мене дуже цікавили, отримав відповіді й передаю їх вам, як говорять журналісти, у вигляді інтерв’ю. 

— Олександре, давай уявимо, що серед наших читачів будуть люди, яким невідома твоя діяльність у викритті злочинних схем прокурора сил АТО. Чи можна нагадати про події, пов’язані з твоєю викривальною діяльністю?

— У кінці листопада я вперше згадав про королівські апартаменти прокурора Кулика — близько 500 м². Тоді я не глибоко копав і лише вказав, що це неправильно, коли вся країна воює, коли прості люди віддають для армії останні кошти, а посадовець, який має наглядати за законністю, заробляє на тій же таки армії. А вже в середині грудня я підготував великий матеріал, присвячений корупційній діяльності прокурора, де я вказав його квартири, автомобілі, місця для паркування, поставки вугілля з непідконтрольної території через фірму його матері.

Костянтин Кулик (фото з соціальних мереж)

23 грудня Кулик не зміг виграти суд щодо його праці в антикорупційній прокуратурі. Вважаю, що мої матеріали зіграли в цьому не останню роль. А наступного дня мене було заарештовано за кримінальною справою, сфальсифікованою військовою прокуратурою сил АТО. 

ЛЮДИНА З ПОГАНОЮ СЛАВОЮ

— В Україні досить багато злочинців, що знаходяться на високих посадах, чому тебе зацікавила корупційна діяльність саме Кулика?

— Я з Харкова, я мав відношення до правоохоронних органів і добре знав, хто такий Кулик. Це друг терориста Жиліна. Це людина, яка в Харкові після себе залишила дуже погану славу. Разом з Жиліним вони, окрім іншого, напрацювали таку схему: відкривали кримінальні справи проти підприємців, ув’язнювали їх, а потім за звільнення й розвал справ вимагали досить серйозні кошти. Коли я побачив його в прокуратурі сил АТО, мене це дуже здивувало.

 Андрій Ніконов (ліворуч) та його партнер Євген Жилін

Партнери Кулика - Андрій Ніконов (ліворуч) та  Євген Жилін

— Як ти вважаєш, завдяки чому підприємливий авантюрист зміг зробити таку блискучу кар’єру?

— Завдяки своїй кримінальній сутності, завдяки дефіциту будь-яких моральних обмежень. Він є породженням нашої владної системи. Кожна людина, яка сьогодні займає певну посаду пройшла фільтр на придатність працювати в цій системі. Це, як правило, особи кристально відшліфовані до стану людського лайна. 

— Що ти можеш сказати стосовно доказів, які наводить Кулик, стверджуючи про замовний характер справи проти нього?

— Насправді він не наводить ніяких доказів, а просто твердить, що справа замовна й замовили її Лещенко та його «соратники» — Ситник, Семенченко, Купрій, Грищук. 

— Які стосунки в тебе з цими особами?

— Взагалі ніяких.

КОНТРАБАНДА — СПРАВА ВІЙСЬКОВОЇ ПРОКУРАТУРИ

— Як вважаєш, Ружанський для Кулика є настільки незначною фігурою, що він повністю ігнорує й навіть не згадує про тебе?

— Справа в тому, що, якби Кулик згадував про мене, то цим самим зруйнував би весь свій захист у провадженні, відкритому НАБУ. Він постійно твердить, що справа проти нього є результатом успішного розслідування справи Курченка і братів Кацуб.

 — Але це сьогоднішня версія. До цього їх було декілька?

— Так. Першим поясненням було замовлення ФСБ, до цього підключилися Тука, Москаль. В той час я ще знаходився в слідчому ізоляторі — найкомфортнішому місці, де можна вкладати угоди та співпрацювати з ФСБ Росії! Потім з’явилося пояснення щодо групи Ендрю та справи про підозру його вбивства бійцями 92 бригади. 

— Ти хочеш сказати, що з усіма, хто заважає Кулику займатися контрабандою в зоні розмежування, він намагається розправитися?

— Контрабандою в зоні АТО завжди займалася військова прокуратура сил АТО. Тому нікому іншому ні 92 бригада, ні батальйон «Торнадо» не могли заважати, намагаючись перекрити ці потоки. 

— Можеш прокоментувати інформацію, надану колишніми краматорськими прокурорами Сухиніним і Гапеєвим?

— Усе, що вони повідомили, цілком вкладається в схеми кришування контрабанди військовою прокуратурою. Єдине, що мене вразило, це детальне пояснення, як вугілля з непідконтрольної території ввозиться до України. І мені дивно, що це не викликало адекватної реакції керманичів правоохоронних органів — Луценка, Грицака, Авакова. Мовчання й з боку адміністрації президента та кабінету міністрів.

 СПРАВА ЖИЛІНА ЖИВЕ Й ПЕРЕМАГАЄ!

— За час з моменту твого звільнення під домашній арешт, тобі вдалося зібрати якісь нові докази проти опонента Кулика?

— Так, звичайно. І стосується це бізнесово-злочинної діяльності такої людини як Андрій Ніконов, співзасновника організації «Оплот» і фірм Жиліна, котрі привласнили собі весь бізнес із переведення безготівкових коштів на готівку. Коли Кулик став працювати в Генеральній прокуратурі, він надавав певні послуги, необхідні для бізнесу Жиліна. В народі це називають «кришуванням» або «прикриттям». Коли Жилін втік із країни, а потім був вбитий у Москві, його бізнес стараннями Ніконова й Кулика не лише залишається, не лише працює, а й продовжує розвиватися. Насправді він повністю незаконний, оскільки їхніми партнерами є одіозні представники Росії та псевдореспублік ДНР і ЛНР. При цьому Ніконова ніхто не чіпає, що може означати лише одне: діюча влада зацікавлена в ньому та його діяльності.

 

"Бойові" нагороди Євгена Жиліна

— Чи могла б така інформація зацікавити правоохоронні органи?

— Мала б зацікавити. Але з квітня, коли вперше вона була оприлюднена, ніяких рухів від НАБУ я так і не дочекався. Про генеральну, атрикорупційну та інші прокуратури й говорити не доводиться. 

— Я так розумію, що люди на зразок Ніконова, навіть Кулика, навіть Матіоса, щоб залишатися на своїх посадах і продовжувати займатися протизаконною діяльністю, повинні мати підтримку на найвищих рівнях влади. Можеш сказати, хто їх підтримує?

— Тут я можу робити лише якісь логічні висновки. Коли навесні мене допитували слідчі НАБУ, то запевняли, що у них немає ніяких обмежень у розслідуванні справи Кулика й не пізніше травня вона буде доведена до суду. Але з приходом до Генеральної прокуратури Луценка, розслідування загальмувалося, Кулик став займатися злочинами Курченка й його власні злочини відійшли на задній план. 

— Може дійсно окрім Кулика ніхто не в змозі належним чином розслідувати справу Курченка?

— Це дійсно так, оскільки Кулик свого часу був дуже тісно пов'язаний з цими коштами. Справа в тому, що гроші Курченка проходили через фірми Жиліна й Ніконова, які кришувалися Куликом. При щирому бажанні розслідувати, а не приховати, як мінімум Ніконов мав би бути заарештований. Але це не відбувається.

 — Чому?

— Тому, що нікому він за гратами не потрібен. Він корисний, коли займається своєю протизаконною діяльністю. Як і Кулик, роль якого зведена до обов’язків комунікатора з отримання грошей. Брудних кримінальних грошей Курченка й братів Кацуб. Достатньо заарештувати Ніконова й всього лиш відсторонити Кулика від цієї справи й дехто не отримає жодної копійки з того, де можна стати власником мільйонів. 

— Про які гроші йдеться?

— Про ту суму, що буде виплачена за свободу Кацуби-молодшого. Уже зараз ведуться перемовини з Кацубою-старшим — народним депутатом. Зараз відбувається лише узгодження кількості нулів тієї суми, яка буде передана Кулику. Тому ведеться шалений спротив тому, щоб Кулик був притягнений до відповідальності.

 БАЖАННЯ ВИЛІЗТИ З ЛАЙНА

— Чи відчуваєш ти якусь загрозу у зв’язку зі своєю діяльністю?

— Звичайно. Зараз багато впливових людей хотіли б закрити мені рота. Особливо після розголошення інформації про зв’язки Кулика з Ніконовим і Жиліним. Одного разу я вже відсидів у СІЗО. Тоді я попереджав, що мене можуть арештувати. Так воно й вийшло. Зараз існує цілком ймовірна загроза моєму життю, оскільки це єдиний спосіб змусити мене мовчати. 

— Ти говорив, що саме Луценко зацікавлений у тому, щоб Кулик не був притягнений до відповідальності. А хто ще?

— Я впевнений, що адміністрація президента. Це доводить, навіть, той факт, що всі інтерв’ю, всі матеріали так званої невинуватості Матіоса й Кулика, з’являються на сайтах, що належать Кононенку й Грановському.

 — Як у такому випадку можна сподіватися, що вдасться щось змінити, переламати цю систему?

— У мене такого сподівання немає. Є надія, що НАБУ хоч щось зробить, щоб припинити злочинну діяльність Кулика й Матіоса, але це не буде тим покаранням, на яке заслуговують ці злочинці. 

— Якщо такі песимістичні погляди, для чого взагалі займатися тим, чим ти займаєшся?

— Усі в цій країні, хто мав відношення до високих посад і правоохоронних органів, є заплямованими людьми. Деякі з них бажають вилізти з цього лайна й не лише вилізти, а й позбавитися його. Я також не святий, але свій вибір зробив раз і назавжди. Я хочу, щоб мої діти жили у вільній країні, без корупції та подвійних стандартів.

Спілкувався Артем ПРАВДЮК

Hosting by ED